Etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” w Ostrołęce

Etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego” w Ostrołęce

Dnia 21 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce odbył się  rejonowy etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Do rywalizacji zgłosiły się cztery trzyosobowe drużyny z następujących szkół:

– Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle – opiekun: pani Anna Kossakowska,

– II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Ostrołęce – opiekun: pani Aneta Mizerek-Ochenkowska,

– III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Europejskiej w Ostrołęce – opiekun: pani Małgorzata Alomar,

– Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, opiekun: pani Agnieszka Kwiatkowska.

 

W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Austrii. Uczestnicy losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej wg wcześniej ustalonych reguł, m.in. z zakresu kultury, historii, geografii, literatury, sportu i polityki Austrii

Komisja konkursowa w składzie: pani Edyta Brodacka, pani Agnieszka Popielarczyk, pani Edyta Zaborowska wyłoniła zwycięzców konkursu. Najlepszą drużyną w naszym rejonie okazali się uczniowie naszej szkoły w składzie: Weronika Mołodziejko, Wojciech Aptacy i Aleksander Stępniak z ZSZ nr2 w Ostrołęce, która będzie reprezentować nasz region w czerwcu na etapie ogólnopolskim.

II miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle, III miejsce przypadło natomiast uczniom II Liceum Ogólnokształcącego. Na IV miejscu uplasowali się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy potwierdzające udział oraz atrakcyjne nagrody i upominki ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, Ambasadę Austrii, Ambasadę Niemiec, Ambasadę Szwajcarii, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży, wydawnictwa Pearson i ET TOI.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wykazanie się obszerną wiedzą na temat Austrii i życzymy sukcesów w nauce języka niemieckiego i w kolejnych konkursach!

Małgorzata Alomar, koordynator konkursu w Ostrołęce

Comments are closed.