ETAP REJONOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE” OSTROŁĘKA 2020r.

ETAP REJONOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE” OSTROŁĘKA 2020r.

W dniu 6 marca 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich  w Ostrołęce-Wojciechowicach odbył się II etap konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Szwajcarii. Konkurs jest organizowany od sześciu lat przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, w tym roku w związku z utworzeniem oddziału stowarzyszenia w Ostrołęce etap regionalny po raz pierwszy odbył się w naszym mieście.

Do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn ze szkół średnich, jednak z przyczyn losowych jedna ze szkół nie przybyła na konkurs.

Ostatecznie w rywalizacji wzięły udział cztery drużyny trzyosobowe z następujących szkół:
I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Józefa Bema w Ostrołęce – opiekun: Monika Gadzała
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Europejskiej w Ostrołęce – opiekun: Katarzyna Puławska-Pędzich,

Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Józefa Psarskiego w Ostrołęce – opiekun: Ewa Sokołowska-Hillmeier,

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce, opiekun: Ewa Gałka.

Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej wg wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu po polsku), za dwa (test wyboru po niemiecku) lub za trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku).
Najlepszą drużyną w naszym regionie okazała się drużyna dziewcząt z I LO, i to one będą reprezentowały nasz region na etapie ogólnopolskim tego konkursu, który odbędzie się w czerwcu br. na Uniwersytecie Warszawskim.

II miejsce zajęli uczniowie III LO. III miejsce przypadło uczniom z ZSZ Nr 1. Na IV miejscu uplasowały się uczennice z ZSZ Nr 2.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy potwierdzające udział w konkursie oraz atrakcyjne upominki ufundowane przez Ambasadę Szwajcarską.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wykazanie się obszerną wiedzą na temat Szwajcarii.

Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w nauce języka niemieckiego i w kolejnych konkursach.

Koordynator konkursu:

Małgorzata Alomar

Comments are closed.