ETAP REJONOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE” ŁOMŻA 2020r.

ETAP REJONOWY OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „TURBOLANDESKUNDE” ŁOMŻA 2020r.

W dniu 7 marca 2020 r. w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży odbyła się kolejna edycja konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Szwajcarii. Do rywalizacji zgłosiło się 8 drużyn ze szkół ponadpodstawowych:
Zespół Szkół Technicznych w Kolnie – opiekun: Urszula Banach

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży – opiekun: Beata Trzcińska

III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży – opiekun: Iwona Batko

Liceum Katolickie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – opiekun: Sylwia Bzura

Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży– opiekun: Elżbieta Nieciecka

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży – opiekun: Michał Polkowski

Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży – opiekun: Małgorzata Obrycka-Meja

Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży – opiekun: Justyna Szewczyk

Uczestnicy konkursu losowali pytania zawarte w prezentacji multimedialnej wg wcześniej ustalonej strategii z puli pytań za jeden (pytania różnego typu po polsku), za dwa (test wyboru po niemiecku) lub za trzy punkty (pytania otwarte po niemiecku).
Najlepszy w tej dziedzinie oraz obranej strategii okazał się zespół  II Liceum im. Marii Konopnickiej w Łomży w składzie Patrycja Mieczkowska, Daniel Ziemczyk, Patryk Chętnik z wynikiem 15 pkt. I to on będzie reprezentował nasz region na konkursie ogólnopolskim 6 czerwca w Warszawie. Na drugim miejscu uplasował się zespół   dziewcząt  z Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie w składzie Magdalena Gleba, Natalia Wilczewska i Natalia Zielińska  z wynikiem 14 pkt.  Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży w składzie Gabriela Sokołowska, Łukasz Jatczak  i Kajetan Laszkowski zdobywając 12 punktów. IV miejsce uzyskało III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK  w Łomży  w składzie Patryk Arnista, Grzegorz Rogalski i Radosław Wityński.

W przerwie uczestnicy konkursu wraz z opiekunami mogli zwiedzić Centrum Symulacji Medycznej, które znajduje się w budynku Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. W centrum tym studenci pielęgniarstwa zdobywają praktyczne umiejętności i doświadczenie w pracy z inteligentnymi symulatorami oraz doświadczają konsekwencji podejmowanych samodzielnie decyzji.

Wszyscy uczniowie otrzymali zaświadczenia o udziale w konkursie, a zwycięskie drużyny dostały również drobne upominki, puchary oraz dyplomy dla szkół. Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie zaangażowania, a nauczycielom dziękujemy z podjęty trud przygotowania młodzieży.
Konkurs zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego  i przebiega trzyetapowo: na szczeblu szkolnym, rejonowym i ogólnopolskim. Etap rejonowy konkursu odbył się pod patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Za zwycięską drużynę trzymamy kciuki w czerwcu, a pozostałym uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Koordynator konkursu:

Ewa Korytkowska

Comments are closed.