Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego Mini-Landeskunde

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego Mini-Landeskunde

Dnia 1 czerwca 2022r. w III LO im. UE w Ostrołęce został przeprowadzony Konkurs „Mini-Landeskunde” dla uczniów szkół podstawowych, w którym uczestnicy wykazali się swoją wiedzą o krajach niemieckojęzycznych.
Konkurs ma na celu rozwijanie zainteresowań m.in. historią, geografią i tradycjami krajów niemieckojęzycznych, budowanie postawy otwartości na inne kultury oraz motywowanie do nauki języka niemieckiego, jak również kształtowanie ducha pozytywnej rywalizacji.
W etapie międzyszkolnym wzięło udział 9 uczniów ze szkół z Ostrołęki i Nasiadek. Uczniowie rozwiązywali test składający się z dwóch części. W pierwszej części były pytania zamknięte, a w drugiej należało odpowiedzieć na pytania otwarte dotyczące wiedzy realioznawczej o krajach niemieckojęzycznych.
Konkurs wygrała Maria Baranek, uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, opiekun p. Agnieszka Popielarczyk
II miejsce zajęła Natasza Plaga, uczennica szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, opiekun p. Agnieszka Sienkiewicz
III miejsce zajęli ex aequo Aleksander Drabiński, uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce, opiekun p. Jadwiga Madrak oraz Mieszko Dobkowski ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, opiekun p. Agnieszka Popielarczyk.

Laureaci i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, koordynatorkami konkursu były Ewa Gałka i Małgorzata Alomar.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom.

Comments are closed.