Konkurs Frohe Ostern w Łomży

Konkurs Frohe Ostern w Łomży

 

Tradycją powoli staje się coroczny konkurs plastyczny z języka niemieckiego „Frohe Ostern – Osterkarten – Kartki wielkanocne”, organizowany we współpracy Oddziału Łomża PSNJN ze Szkołą Podstawową nr 7 w Łomży.

Celem konkursu jest przede wszystkim: rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem niemieckim, rozwijanie językowych i plastycznych uzdolnień młodzieży oraz kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury oraz języka.

Fundatorami konkursu byli w tym roku Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Ambasada Austrii w Warszawie, Ambasada Szwajcarii w Warszawie, Goethe Institut w Warszawie oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Wśród uczestników znalazło się 129 reprezentantów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego, ostrowskiego, ostrołęckiego i miasta Łomża.

Oto wyniki konkursu:

Szkoły ponadpodstawowe:

I miejsce zajęła Oliwia Rzeszot – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

II miejsce zajęła Aleksandra Sznajder – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce

II miejsce zajęła Justyna Żelazna – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży

III miejsce zajęła Anna Laszczkowska – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży

 

Wyróżnienia otrzymali:

1. Ramona Wyszomierska – Zespół Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

2. Magdalena Gadomska – Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży

3. Patrycja Szmigiel – Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Ostrołęce

4. Maria Wardak – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży

 

W kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce zajęła Oliwia Śledziewska – Szkoła Podstawowa w Starym Lubotyniu

I miejsce zajął Stanisław Śmiechowski – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

II miejsce zajęła Weronika Nerko – Szkoła Podstawowa w Czerwonem

II miejsce zajęła Ewelina Kowalewska – Szkoła Podstawowa nr 1 w Kolnie

III miejsce zajął Kacper Deptuła – Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce

III miejsce zajęła Maja Dobrzyńska – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży

 

Wyróżnienia otrzymali:

1. Magdalena Zalewska – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie

2. Jakub Plona – Szkoła Podstawowa nr 7 w Łomży

3. Julia Zaręba – Szkoła Podstawowa w Starym Lubotyniu

4. Bartosz Wilimczyk – Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży

5. Alicja Radgowska – Szkoła Podstawowa w Jarnutach

6. Bartosz Gorzoch – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomży

7. Aleksandra Żebrowska – Szkoła Podstawowa w Małym Płocku

8. Zofia Kijek – Szkoła Podstawowa w Starych Kupiskach

9. Patrycja Staniszewska – Szkoła Podstawowa w Chludniach

10. Paulina Jałbrzykowska – Szkoła Podstawowa w Kołakach Kościelnych

11. Marta Piwowarska – Szkoła Podstawowa w Czerwonem

12. Szymon Zych – Szkoła Podstawowa w Piątnicy

13. Karolina Mieczkowska – Szkoła Podstawowa w Piątnicy

14. Anna Kozłowska – Szkoła Podstawowa w Nowogrodzie

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Już niebawem powiadomimy Was o oficjalnym rozdaniu dyplomów oraz nagród rzeczowych, które będzie mieć miejsce w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Wszyscy uczestnicy konkursu oraz przygotowujący ich nauczyciele otrzymają pamiątkowe dyplomy w ramach podziękowania za uczestnictwo.

Opracowanie: Damian Święcica – koordynator konkursu

 

Comments are closed.