IX FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYSŁÓW NIEMIECKICH „DEUTSCHE SPRICHWÖRTER” ZA NAMI…

IX FINAŁ MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PRZYSŁÓW NIEMIECKICH „DEUTSCHE SPRICHWÖRTER” ZA NAMI…

Dnia 14 czerwca 2019 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kolnie odbył się IX już finał Międzyszkolnego Konkursu Przysłów Niemieckich,zorganizowany przez nauczycielki j. niemieckiego p. Małgorzatę Rzodkiewicz i p. Dorotę Połomską – Owczarczyk, pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża.
Celem konkursu było pobudzenie zainteresowań uczniów językiem niemieckim w zakresie szerszym niż podstawa programowa, poszerzanie wiedzy leksykalnej, motywowanie do uczenia się języków obcych a także integracja młodzieży z różnych placówek oraz oczywiście nagrodzenie zwycięzców.
Mieliśmy zaszczyt gościć młodzież z pięciu okolicznych gimnazjów oraz uczniów naszej szkoły, która jest gospodarzem konkursu od ośmiu lat.Przybyli do nas uczniowie z : Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, Zespołu Szkół w Grabowie, Miejskiego Gimnazjum NR 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zambrowie, Katolickich Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolnie. Do etapu międzyszkolnego przystąpiło 18 uczestników, którzy z sukcesem przeszli etap szkolny w swoich macierzystych szkołach. Na ostatnim etapie uczniowie musieli wykazać się znajomością 170 niemieckich przysłów w teście pisemnym.
Uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie z testem. Wyłoniono 3 zwycięzców, wyróżnienie i 1 finalistkę konkursu. I tak I miejsce zajęła Patrycja Bagińska(Grabowo), II miejsce – Wiktoria Kowalczyk (Kolno), III miejsce – Kamila Pietranik (Zambrów), zaś wyróżnienie – Katarzyna Żebrowska (Grabowo).
Finalistką konkursu została: Michalina Kujawa (Zambrów).
Nagrody ufundowali : Rada Rodziców przy Gimnazjum w Kolnie, PSNJN, Ambasada Austrii, WSiP oraz wydawnictwo PWN.
Zwyciężczyniom gratulujemy!!!

Comments are closed.